Belen Belediyesince düzenlenen, Koordinatörlüğü Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı İskenderun Gençlik Merkezi’nin yürüttüğü “Gençlik Şühedanın İzinde” Sarıkamış Şehitlerini Anma yürüyüşü 6 Ocak 2019 Pazar Günü Saat 11.00’de Belen Atik Yaylası Mevkiinde gerçekleşecek.

Yürüyüş öncesi Belen Belediyesi ve İskenderun Gençlik Merkezi, vatandaşlara özellikle gençlere Sarıkamış ruhunu en derinden yaşatmak adına hummalı çalışmalarını taraflarınca tamamladı. Hatay geneli tüm vatandaşların katılımıyla gerçekleşecek olan anlamlı yürüyüş, Hatay’ın en soğuk bölgelerinden olan Atik Yaylası yolunda Radar Mevkiine doğru gerçekleşecek.

Konu ile ilgili açıklamada bulunan Belen Belediye Başkanı Adnan Vurucu şu ifadeleri kullandı;

“ Sarıkamış tarihimizin derin yarası, hiç geçmeyecek en büyük üzüntüsüdür. Allah-u Ekber Dağlarında 105 yıl önce donarak Şehit olmuş, daha ana kucağındayken vatan aşkına düşmüş, bu uğurda elini taşın altına koymuş kıymetli vatan evlatlarımızı Şehit veren bu milletin hem gururu hem de sükûnetidir. Bu kutsal duyguyu yıllarca unutmayan bu millet, bu yılda atasının izinden giderek, geçmişten geleceğe her nesle aktarmaya devam edecek ve ettirecektir. Bu yıl her yıl olduğu gibi yine gençlerimiz ve vatandaşlarımızla Atik Yaylamızda, Şehitlerimizi anacak ve ruhlarını yâd edeceğiz. Tüm vatandaşlarımızı Şühedanın İzinden yürüdüğümüz yürüyüşümüze davet ediyorum.” Şeklinde konuştu.