1-Yaşlılara  Destek  Hizmet  Merkezi

Belen Belediyesi Yaşlılara Destek Hizmet Merkezi, ev ortamında yaşlıyı desteklemek ve yaşlının toplumdan soyutlanmadan yaşamına devam etmesini sağlamak amacıyla  hizmet yapmaktadır.

Kimsesiz ve hiç geliri olmayan yaşlılara öncelikli olarak hizmet sağlamayı amaç edinen ve sosyo-ekonomik düzeyi gözetilmeksizin ilçemizde yaşayan 65 ve daha yukarı yaş grubundaki , kimsesiz ,bakıma muhtaç ,hasta ,özürlü yaşılılarımıza yönelik hizmet yapılmaktadır.

 

  • Temizlik ve bakım hizmetleri: Evdeki günlük rutin işlerini yapmada zorlanan yaşlılara sağlanan destekleyici temizlik hizmetleri,
  • Evin genel temizliği: Yerlerin süpürülüp silinmesi, toz alınması, camların, halıların, kapı ve çerçevelerin temizlenmesi, mutfağın genel temizliği, tuvalet ve banyo temizliği, balkonların yıkanması,
  • Yemek yapımı ve bulaşık yıkanması: yaşlının evinde yemek yapılması ve bulaşıkların yıkanması,
  • Bakım hizmetleri ve vücut temizliği: Bakıma muhtaç fiziksel yetersizliği olan yaşlıların beden temizliği, saç, sakal ve tırnak kesimleri ve bakımları.

 

Yaşlılara Destek Hizmet Merkezi Başvuruda istenecek belgeler

a-İkamet ilmuhaberi

b-Nufus cüzdanı

c- Hastalık (Engelli) raporu

d-Başvuru Formu

 

2-Sosyal Yardım

Yönetmelikte belirtilen şartları taşıyan kişilere yapılacak aynî ve nakdî yardımların;

Yoksulluk içinde olup da temel ihtiyaçlarını karşılayamayan ve hayatlarını en düşük seviyede dahi sürdürmekte güçlük çeken dar gelirli, yoksul, muhtaç, öğrencilere,kadınlara, kimsesiz ve engellilere, bütçe imkanları dahilinde yapılacak aynî ve nakdî yardımlara dair usul ve esaslara uygun yapılmaktadır..

Sosyal Yardım Başvuruda istenecek belgeler

a-İkamet ilmuhaberi

b-Nufus cüzdanı

c-Hastalık (Engelli) raporu

d-Başvuru Formu

 

3-Yaz Spor Kursları

     Belen Belediyesi  Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, her yıl eğitim sezonunun bitmesinin ardından yaz spor kursları  ile çocuklarımıza  spor yaptırarak. Öğrencilerin zihinsel ve bedensel gelişimleri ile sosyalleşmelerine katkı koymak ve yaz tatillerini verimli geçirmelerini sağlamak amacı ile düzenlenen yaz spor. Kurslarımızın 7-15 yaş grubunda voleybol, basketbol, futbol ve yüzme  branşlarında ücretsiz olarak düzenlenmektedir.

Sosyal Yardım Başvuruda istenecek belgeler

a-Veli izin belgesi

b-Nufus cüzdanı

c-Sağlık raporu

d-Başvuru Formu

 

Formları Görmek İçin Tıklayınız…