Belen Belediyesi tarafından asfaltlama çalışmalarına başlanan Sarımazı sokakları, bozuk yol sıkıntısından kurtuluyor.

Geçtiğimiz ay HATSU İdaresinin alt yapı çalışmalarını tamamlamasıyla, başlanan asfalt çalışmalarına hız kesmeden devam eden Belen Belediyesi, Sarımazı’ya verdiği sözü tutuyor. Yol sorunuyla en çok gündemde olan Sarımazı Mahallesi HATSU idaresinin alt yapı çalışmalarının yaklaşık 3 yıldır bitirilememesi nedeniyle bir türlü asfalta kavuşamamış ve ardından türlü sıkıntılar yaşanmıştı. İlk etapta çoğu sokağın asfaltı dökülmüş ve vatandaşlar derin bir nefes almıştı. 2. Etap çalışmalarına hız kesmeden devam edilen Belen Belediyesi, yol yapım çalışmalarının  hava şartlarından etkilenmemesi için hummalı bir şekilde çalışıyor.

Asfaltlama çalışması hakkında görüşlerini ifade eden Belen Belediye Başkanı Adnan Vurucu yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

Başkan VURUCU; “Geçtiğimiz ay başlamış olduğumuz Sarımazı mahallemizdeki asfalt çalışmalarımıza, söz verdiğimiz gibi bitirmek için gayret gösteriyoruz. Şu anda Sarımazı Mahallemize bağlı Seyran, Aslanlı, Yücelen ve Dutlu sokaklarında hızla devam eden asfalt çalışmalarımızda en iyi sonuçları almak için çabalıyoruz. Vatandaşlarımızın yıllardır süren yol çilesi artık nihayete ererken, bizde verdiğimiz sözleri tutmanın mutluluğunu yaşıyoruz. 2. Etap çalışmalarımızda en kısa süre de bitirip yollarımızı vatandaşlarımızın kullanımına sunacağız. Çalışmalarımızın başlamasıyla derin bir nefes alan mahalle sakinlerimize de bizleri sabırla bekledikleri için bir kez daha teşekkürlerimi sunuyorum. ” İfadelerini kullandı.