Seçildiği günden itibaren vatandaşlarla iç içe gönül bağı kurarak, Belenlilerin her daim hayır duasını ve takdirini alan Belen Belediye Başkanı Adnan VURUCU’nun kapanmayan makam kapısı, geç saatlere kadar vatandaşlara açık.

Göreve geldiği ilk günden itibaren kapısının asla kapanmayacağını, hep halkla iç içe olacağını belirten ve bunu göreve geldiği günden beri kanıtlayan Başkan VURUCU yaptığı açıklamada; “Belen halkı benim her şeyden önce dostum, arkadaşım, akrabam, dava yoldaşım. Ben onlarla büyüdüm, onlarla güldüm, onlarla üzülerek, kötü günleri hep birlikte atlattık. Yeri geldi çay kahve içip sohbet ettik, yeri geldi sorunlara beraber çözüm aradık. Amacım kesinlikle bu koltukta oturarak çalışmak değil, hem saha da hem de makamda elimden geldiği kadar vatandaşlarımızın huzur ve güvenliği için hizmet ediyorum. Belirttiğim gibi beraber gülüyor, beraber üzülüyoruz. Ağustos ayında geçirdiğimiz İncir Festivalimiz ile birlikte keyifli anlar yaşayıp üreticilerimize destek olduk, Belen’in tanıtımı ve gelişimine katkıda bulunmaya çalıştık. Bu ve bunun gibi birçok çalışma ile Belen’in prestijini arttırarak bir tarım şehri olması yolunda çabaladık ve çalıştık.

Yine yakın zamanlarda tüm ülkemizin birlik olduğu 15 Temmuz hain darbe girişiminde bizlerde halkımızla sokaklarda bir olduk, beraber olduk, meydanlarda hep birlikte kenetlendik. Şehitlerimiz için beraber ağladık. Onlardan aldığım güç ve güvenle çalışıyor ve üretiyoruz. Vatandaşlarımızın her türlü derdi ve sorunu benim de derdim, benimde sıkıntımdır. Yaptığım sadece Belediye Başkanlığı değil tüm halkla bir olmaktır. Günün her saati elimden geldiği kadar beni ziyarete gelen vatandaşlarımızın derdine bir nebze de olsa derman olmak, çözüm üretmek bizlerin asli görevi. Belki de sadece bir çay, kahve içmek için gelen sevgili Belenlilerle böylesine bir bağ kurmuş olmaktan çokça mutluyum. Sıkça yinelediğim saha ziyaretleri dışında makamımın kapısı tüm Belen halkına sonuna kadar açıktır ve asla kapanmayacaktır. Ettikleri hayır duaları her zaman en büyük destekçimdir. Allah hepsinden razı olsun.” şeklinde konuştu.