Pensilvanya’daki hain FETÖ’nün Türkiye’deki darbeyi planlayacak kadar aklı olmadığını söyleyen Belen Belediye Başkanı Adnan Vurucu, “Onun aklı bu tür projeleri yapmaya yetmez. O sadece burnunu silip ağıt yapar. Başka bir bildiği de yok” dedi.

“FETÖ’nün gerçek yüzünü rahmetli Erbakan’ın gördüğüne işaret eden Belen Belediye Başkanı Vurucu, “Erbakan “Gülen okullarında Siyonist yetiştiriyor” dediğini anımsattı ve Milli İrade ve Demokrasi Mitinginin son gecesinde Belenlilere hitabının devamında şöyle konuştu:

“Ama öyle bir kullandılar ki bu teröristi, bir Müslümanlık kisvesi altına soktular. Müslümanlıktan da alakası yok kesinlikle inanmıyorum inanan varsa da hata ediyor. Ama bu milleti, yıllarca aldattılar. Bu adamı rahmetli Türkeş’i, rahmetli Demirel’i, rahmetli Ecevit’i, hele Ecevit’e de farklı söylüyor. ‘Şefaatçi olacakmış’ demiş, Tansu Çiller,  bizim Başkomutanımız olmak üzere, Abdullah Gül olmak üzere bu milleti, öyle bir aldatmış ki; “okul açıyorum, diye Türkçe’yi yayıyorum” diye. Bir tek aldanmayan vardı. O’da rahmetli Erbakan. “Gülen okullarında Siyonist yetiştiriyor” dedi. Ama bir türlü inanamadık.  Belki sebepleri olabilir. Onu da bilmiyorum. O büyük liderdi bu ülkede çok büyük hizmetlerde yaptı. Hele 28 Şubat’ın olmasının tek sebebi Erbakan’ın şaha kaldıracağı bir durumdu Türkiye. Türkiye’ye bir havuz sistemi getirdi. Faizleri sıfırlıyordu. İste Sayın Cumhurbaşkanımızın söylediği Faiz lobisi işte buydu. O gün Erbakan’ın liderliğindeki bir iktidarı yıktı. Başka hiç bir sebebi yok…15 Temmuz’un Cumhuriyet tarihinin ek kötü ve en tehlikeli bir günü olduğunu belirterek 15 Temmuz’da düşmanlar içimizdeydi. Tugay Komutanı giydiği şerefli TSK’nın üniformanın içinde şerefsiz bir komutanın Hatay’daki planlarını kendi deşifresi ve itirafıyla öğrendik.”

Belen özelinde ve ülke genelinde birlik ve beraberlikten yana olduğunu ortaya koyduğu bu birlikteliği koruması gerektiğine işaret eden Belen Belediye Başkanı Adnan Vurucu, Belen’in tarihi bir ilçe olduğunu dile getirerek “Burası tarihi bir ilçedir. Bize yakışan birlik ve beraberliğimizin korunmasıdır.  Burada ben meydan verdirtmeyeceğim. Kimse de vermeye kalkmasın. Kim fitne ve fesada meydan veriyorsa onları da buradan lanetliyorum. Allaha havale ediyorum. Toplumumuza fitne ve fesadı eken varsa, ekmeye teşebbüs eden varsa onları da kınıyorum. Bu gün ülkemize yapılan bu teşebbüslerin altında ülkemize yapılan hizmetlerden başka hiçbir şey yok. Bu ülke şaha kalkmıştır.  Bu ülkemizin başında O başkomutan olduğu müddetçe, O uzun adam olduğu müddetçe Allah Ona uzun ömer versin, Allah O’nu bu millete hizmete daim kılsın” diye konuştu.

Belen Belediye Başkanı Adnan Vurucu, “Onun aklı bu tür projeleri yapmaya yetmez. O sadece burnunu silip ağıt yapar. Başka bir bildiği de yok. Ey Recep Tayyip Erdoğan, Sen İsrail’e özür diletirsen, Almanya’nın ekmeğine taş koyarsan, İngiliz’in Başbakanı istifaya davet edersen, Amerika’ya da kafa tutarsan, işte bunları hazmetmeleri mümkün değil. Ama istesen de istemesen de bu millet sana da özür diletir. Seni de istifa ettirtir. Çünkü bu milletin önünde büyük lider başkomutan Recep Tayyip Erdoğan var. Yeter ki; biz birlik ve beraberliğimizi sağlayalım.  Aramıza fitne ve fesadı sokmayalım.  Bugün FETÖ, Siyonizmin, Amerika’nın ve Yahudi’nin dostu değil onun ta kendisisin. Türkiye’nin içindeki de memleketin içindeki darbeciler de O’nun işbirlikçileridir” Dedi.

Belen Anadolu Lisesi Müftüler mevkine taşınacak

Başkan Vurucu konuşmasında Belen Belediyesi’nin çalışmaları hakkında da bilgi verdi. Belen’e yeni Halk Eğitim ve Anadolu Lisesi, TOKİ, Devlet Hastahanesi, seyir terası, Belen geçidi üzerinde yeni yapılan üstgeçit köprülerine Belen’in şehitlerinin isimleri ile 15 Temmuz Şehitleri, isminin verileceği müjdesini verdi.

Belen ile ilgili bir çok projelerin hazır olduğunu konuşmasında dile getiren Belediye Başkanı Vurucu, Belen Anadolu Lisesi Müftüler mevkine taşınacağını, yerinde de Belen Halk Eğitim Merkezi binası inşa edileceğini söyledi.

“TOKİ’nin ilgili çok güzel gelişmeler var. Şu anda bakanlığımızın önünde projesi hazır. Tahsisi ile ihaleye çıkılacak bunun da taleplerini çok kısa zamanda toplayacağız. 12 ay içerisinde bu projeleri ilçemize kazandıracağız. 2 artı 1 ve 3 artı 1 şeklinde olacak konutlarımız. Şartları var ilk şartımız buda benim şartım. Belen ikameti şartını arayacağız.  Abide Anıtı mevkisine seyir terası yapıyoruz. Biz Belen sevdalısıyız. Bundan kimsenin endişesi olmasın, yanlış-yuvarlak laflar söylemesin. Seyir terası, Kaymakamlık ve Belediyemizin ortak bir projesidir. DOĞAKA’dan çıkan bir projedir. İhaleyi ilden yaptılar Belediyemiz ve Kaymakamlığımızın dışında yapıldı. Biz orayı kamu adına işleteceğiz. Bizim kimseye ulefa dağıtma gibi bir niyetimiz yok. Kimseye hiçbir yerimizi peşkeş çekme gibi bir durumumuz yok. Benim şahsiyetim de zaten buna izin vermez. Değerli halkımız, çalışmalarımıza en kısa zamanda başlayacağız. Belediyemize ait olan bu yerde belediyemize ait sosyal tesis yapacağız… DOĞAPARK ile ilgili birçok işlerimi tamamladık. Bakımı yapıldı. Havuzu temizlendi. Halı sahası ve yüzme havuzu ile beraber burası en kısa zamanda halkımızın hizmetine açılacak. Parlarımızla ilgili de çalışmalarımız son aşamaya geldi, parklarımızın kurulumu yapılacak. Belen’deki üstgeçitlerimiz de tamamlama aşamasında. Üstgeçitlere şehitlerimizin ismini veriyoruz.  Meclisten karar aldık. Ekinciler ve Fatih Mahallesi’ndeki üst geçidimizin adını da 15 Temmuz şehitleri adını koyuyoruz. Belen’e yaptığımız bu hizmetleri sizler de sohbet meclislerinizde anlatmanızı istiyorum. Sizlerden de bu konuda destek istiyorum burada yapılan hizmetleri kesinlikle şahsi hizmet yok Belen’de hizmet ayrımı yok. Parti ayrımı yok.  Hiçbir ayrım olmadan herkes benim kardeşim Partili partisiz MHP’lisi,  CHP’li si de benim kardeşim. Buradaki ayrı mı gayrıyı bitiriyoruz” dedi.

Belen’de en önemli sorunun asfalt yol olduğunu söyleyen Belen Belediye Başkanı Adnan Vurucu, cadde cadde, sokak sokak gezdiğini, gördüğü manzaranın iç açıcı olmadığını belirterek, Hatay Büyükşehir’den kaynaklı su sorunu ve asfalt sorunlardan dolayı kendisinin de şikâyetçi olduğunu ifade etti.