Belediye Başkanı Adnan Vurucu, FETÖ / PYD Terör örgütünün gerçekleştirdiği darbe girişimine karşı Belen Atatürk Parkında düzenlenen Milli irade ve Demokrasi Nöbetinde, şiir okuyan iki ilkokul öğrencisini makamında ağırlayıp, çeşitli armağanlar sundu.

İki ilkokul öğrencisi; Elif Şevval Bilgin ve İrem Güler Tirit’in, Belen Atatürk Parkı’nda okuduğu iki anlamlı şiir protokolün ve halkın dikkatlerini çekti. Hatırlanacağı üzere; Atatürk İlkokulu 1. Sınıf öğrencisi Elif Şevval Bilgin’in coşkulu bir şekilde Şair Mehmet Akif Ersoy’un kaleme aldığı İstiklal Marşımızın on kıtasını ezbere okuması, Atatürk İlkokulu 4. Sınıf öğrencisi İrem Güler Tirit’in ise Sakarya Şiiri’ni ezbere ve duygu yüklü bir şekilde okuması ve halkın ilgiyle dinlenmesi, Belen Belediye Başkanımız Adnan Vurucu ve Belen Kaymakamımız Abdulaziz Aydın’ı ve vatandaşları büyülemişti.

Belen Belediye Başkanı Adnan Vurucu, çocukların kendilerinden büyük bir performans göstermesini büyük bir başarı olarak nitelendirdi. Bilgin ve Tirit’i makamında ağırlayan Başkan Vurucu, konuşmasına şöyle devam etti:

“FETÖ/PYD Terör örgütünün gerçekleştirdiği darbe girişiminin ardından sokaklara dökülen Belen halkımız, milli irade ve demokrasi nöbetinde destek vermeyi sürdürüyor. Belenli hemşerilerimizden Allah razı olsun. Bu zor dönemde vatanı, bayrağı, demokrasiyi savunan Belenli halkımız, darbeye ve darbecilere hayır demiştir. Umutluyuz. Çünkü Belen halkı olarak omuz omuza bu nöbeti tutmaktan dolayı gururluyuz. Küçük yavrularımızı da yürekten kutluyorum, onlar bizim geleceğimiz, bizler onlardan çok şeyler bekliyoruz, bu bir bayrak yarışı, bizler elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz, minik yavrularımızda, ülkemizi daha müreffeh günlere getireceğine olan inancımız tam. Cumhurbaşkanımızın meydanlara davetinden bugüne, Belen’de meydanımızı bir an bile boş bırakmadık. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatını kanımızın son damlasına kadar yerine getireceğiz. Meydanları boş bırakmıyoruz, bırakmayacağız. Rabbim, bu birlik ve beraberliğimizi bozmasın”. Dedi.