DSC_5704Belen Halkı, darbe söylentilerinin ardından Belen’de alanlara inerek ülkesine, milletine ve demokrasiye sahip çıktı.

Belen Belediye Başkanı Adnan Vurucu, “TSK: Ordu yönetime el koymuştur” iddialarını haber kanallarında yayınlanmasıyla birlikte gelişmeleri yakından takibe başladı.  Darbe söylentilerinin ardından halkı Belen Ak Parti binası önünde toplanmaya mesajla ve zabıta duyurusu ile halkı alanlara inmeye davet eden, Başkan Vurucu mesajında; “Demokrasiye ve ülkemize sahip çıkmak adına Parti üyelerimizi ve halkımızı Belen Ak Parti İlçe Başkanlığına toplanmaya davet ediyorum.” Dedi.

Bu çağrı üzerine Belen halkı koordineli bir şekilde,  teşkilat binasının önünde toplandı. Belen Geçidi’ndeki trafik akışının kontrollü bir şekilde ilerlemesine olanak tanıyan yaklaşım, araç sürücülerinden takdir alırken, geçidi kullanan araçların da toplanan halka korna çalarak eşlik etmesi dikkat çekti.

Başkan Vurucu, teşkilat binasının önünde toplanan halka hitaben bir konuşma yaptı.

Belen halkının “Dik dur eğilme bu millet seninle”, “Reise uzanan eller kırılsın”  sloganlarını sık sık attığı miting gibi buluşmada Belen Belediye Başkanı Adnan Vurucu, “Abilerim, kardeşlerim, hanımefendiler, beyefendiler can yoldaşlarım” diyerek konuşmasına başladı. Alkışlar ve sloganlar eşliğinde şu önemli konuşmayı yaptı: “ülkemize kastetmek isteyenler, Rahmetli Adnan Menderesi idam edenler, Rahmetli Turgut Özal’ı zehirlemek suretiyle öldürmek isteyenler, Cumhurun Reisi, Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan’a hiçbir şey yapamayacaklardır. Biz bunlara meydan vermeyeceklerdir. Gün birlik günüdür, gün beraberlik günüdür. MHP’lisi, CHP’lisi, Ak Partilisi hep beraber olup bu ülkemizi ve siyasilerimizi Parelel yapıya teslim etmeyeceğiz. Can yoldaşlarım, Kardeşlerim.” Dedi.

Başkan Adnan Vurucu, Belen halkının kararlı bir şekilde duruşundan dolayı kutladığını belirterek, gereken yapılacaktır. Halkımız müsterih olsun. Alanlardayız, sokaklardayız” diye konuştu. Başkan Vurucu “Yaşanan olumsuz gelişmenin sonucunda hayatını kaybeden vatandaşlarımıza, Yüce Rabbimden rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum ve bu tür olayların tekrarlanmamasını temenni ederim” dedi.