Belen Belediyesi’nin organize ettiği “İFTARDAN SAHURA RAMAZAN ÖZEL PROGRAMI” 2 TEMMUZ Cumartesi günü muhteşem bir organizasyon ile Belen Atatürk Parkında gerçekleşti.

Belen Halkının büyük bir ilgiyle beklediği “İFTARDAN SAHURA RAMAZAN ÖZEL PROGRAMI” renkli, neşeli bir ortamda gerçekleştirildi

Sevilen ilahi sanatçısı Mustafa Sevim, Akdeniz Bölge birincilerinin Kuran-ı Kerim Tilaveti, Semazen gösterileri, Aşuk ile Maşuk’un gösterileri, çocuklar için özel programlar eşliğinde yapıldı.

Ev sahipliğini Belen Belediye Başkanımız Adnan Vurucu’nun yaptığı İFTARDAN SAHURA RAMAZAN ÖZEL PROGRAMI’na T.B.M.M. İdare Amiri Hatay Milletvekilimiz Orhan Karasayar, Belen Kaymakamı Abdulaziz Aydın, Belen İdare Amirleri,  Siyasi Parti İlçe Başkanları, Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri,  Belen halkı ve davetliler katıldı.

İftarın açılmasının ardından Tosyalı Camii’nde Akşam Namazı ve Teravih Namazı kılan protokol ve davetliler, etkinliklerin yapıldığı alana geldi. Sahura kadar devam eden İFTARDAN SAHURA RAMAZAN ÖZEL PROGRAMI başladı. İlahi Sanatçısı Mustafa Sevim’in sahne alması ile ilahi konseri ilgiyle izlendi. Akdeniz Bölge birincilerinin Kuran-ı Kerim Tilaveti, Semazen gösterileri ve ardından Aşuk ile Maşuk’un gösterileri de ilgi ve beğeni ile izlendi. Sahura kadar devam eden programda; çocuklar için, balon gösterileri, yüz boyama etkinlikleri de renkli anların yaşanmasına ortam hazırladı.

Ramazan Özel Programında; Belen Belediye Başkanı Adnan Vurucu’nun davetlilere hitaben “Hoşgeldiniz” konuşması Belen halkının alkışları ile taçlandı. Halkın etkinliğe olan ilgisinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Belen Belediye Başkanı Adnan Vurucu, halka hitaben yaptığı konuşmada; “Ramazan ayı ibadet ve yardımlaşma ayıdır. Birlik ve beraberlik ayıdır. Bu ayın İslam dinimizde ayrı bir önemi vardır. Yüce rabbim bu kutsal ayda kıldığımız teravihleri ve tuttuğumuz oruçları kabul etsin. Allah her sene bu günlere erişmemizi nasip etsin” dedi.

Bu Ramazan ayında Belen’in en ücra mahallelerine gidilerek mahalle sakinleri ile iftar açıp, aynı dualara ”amin”  denildiğini anımsatan Belen Belediye Başkanı Adnan Vurucu, Belen halkımızın, tüm Hataylı hemşehrilerimizin ve tüm İslam aleminin Ramazan Bayramını kutladı.

Belen Belediyesi olarak, ilçenin güzelleşmesi için yapılan çalışmaları anlatan Başkan Vurucu,  Belen’in yollarının asfaltlama işlemine başlanacağı müjdesini de Belenlilere burada verdi. Başkanın asfalt müjdesini Belenli hemşehrilerimiz alkışlarla karşıladı.

Başkan Vurucu, konuşmasının ardından T.B.M.M. İdare Amiri Hatay Milletvekilimiz Orhan Karasayar’ı konuşma yapmak üzere sahneye davet etti. Milletvekili Orhan Karasayar, konuşmasında Belediye Başkanımızın çalışmalarından övgüyle bahsederek, halkı bu güzel ramazan ayında buluşturmasından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Konuşmaların ardından Belediye Başkanı Adnan Vurucu’nun ev sahipliğinde muhteşem bir programı sahura kadar devam etti. Belen halkı ve davetliler, Ramazan ayının özüne uygun bir program organize ettiği için Belen Belediye Başkanı Adnan Vurucu’ya teşekkür etti.

İFTARDAN SAHURA RAMAZAN ÖZEL PROGRAMI toplu sahur yemeğinin yenilmesinin ardından sona erdi.