DSC_8489Belediye Başkanı Adnan Vurucu İstanbul Atatürk Havalimanı’nda meydana gelen terör saldırısı sonucu yayımladığı mesajda, menfur saldırının Türkiye’nin huzurunu, birlik ve beraberliğini hedef aldığını belirtti.

Terör saldırısının faillerinin bulunacağını ve cezalandırılacağına olan inancını dile getiren Belediye Başkanı Vurucu, Atatürk Havaalanı’ndaki terör eyleminde, birçok vatandaşımızın hayatını kaybettiği, birçok vatandaşımızın da yaralandığını üzüntüyle karşıladığını belirtti.

Başkan Vurucu, “Bu saldırı ülkemizin huzuruna, birlik ve beraberliğine yapılmıştır.” Diyerek halkımızı birlik ve beraberliğe, terör saldırıları karşısında dimdik kararlı bir duruş sergilemeye çağırdı.

Belen Belediye Başkanı Adnan Vurucu, hain saldırıların sorumlularının cezasını çekeceğini belirterek, şu görüşleri dile getirdi: “Dün akşam saatlerinde İstanbul Atatürk Havalimanı’nda meydana gelen terör saldırısında, 41 vatandaşımız hayatını kaybetmiş ve çok sayıda vatandaşımız da yaralanmıştır. İdrak ettiğimiz şu Mübarek Ramazan ayında meydana gelen bu saldırı, terörün, dil, din, inanç dahil insana özgü hiçbir değer gözetmeden, kurbanları arasında ayrım yapmadan hareket ettiğini bir kez daha yaşayarak gördük. Bu hain saldırıda masum siviller hedef alınmıştır. Terörün bu karanlık yüzü yüreklerimizi dağlamıştır. Bu hain saldırıyı yapanları şiddetle kınıyor ve lanetliyorum. Bu saldırıda hayatlarını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine ve aziz milletimize baş sağlığı, yaralanan vatandaşlarımıza da acil şifalar diliyorum. Aziz milletimizin başı sağ olsun.” dedi.