Belen Belediye Başkanı Adnan Vurucu, mahalle toplantılarını İSSUME’den başlattı. Belen İSSUME sakinleri ile buluşan Belen Belediye Başkanı, Belen’e Hastahane, müjdesini ve İlçenin yolların da asfaltlanacağını duyurdu.

Belen Belediye Başkanı Adnan Vurucu, İSSUME Aile Çay Bahçesinde İSSUME sakinlerine ile kahvaltıda bir araya geldi. Belediyenin çalışmaları, Belen’e yapılacak yatırımlarla ilgili olarak mahalle sakinlerini bilgilendiren Başkan Adnan Vurucu, Belen’e hastane yapılacağı müjdesini “Hastanemiz hayırlı olsun” sözleriyle verdi. Başkanın hastanesi olmayan ilçeye hastane kazandıracağı müjdesi İSSUME sakinlerinden alkış aldı. Başkan Vurucu, kahvaltı programında 2017’da da asfaltlama işlerine başlanacağını açıkladı.

Başkan Vurucu, “Hastane projemize onay çıktı, Belen ve Gedik arasında 6 dönümlük bir alanda hastane yaptırıyoruz. Bundan sonra Belen halkımız sağlık ve şifa bulmak için ilçe dışına çıkmayacak. Sevgili İSSUME sakinleri, Belen halkımıza ikinci müjdem de Belen Gedik’de TOKİ ile ilgili çalışmamızdır. Allah kısmet ederse 2017’de 1000 konutluk 2+1 ve 3+1’lik konutların temelini atacağız.” dedi.

“Mahalle toplantılarını İSSUME’den başlattık”

Mahalle sakinleri ile buluşarak Belen halkın sesine kulak vereceklerini söyleyen Belen Belediye Başkanı Adnan Vurucu, ilçenin sosyal ve kültürel alanda da gelişimi için çalışmaların kesintisiz süreceğini söyledi.  Başkan Adnan Vurucu,  İSSUME mahallesinden başlattığımız “HALKLA BULUŞUYORUZ TOPLANTILARI”mızı diğer mahallelerde de yapacağız” diyerek şöyle konuştu:

Halka Hizmet Merkezini Kurduk

Belediyecilik hizmetlerinde “HALKA HİZMET, HAKKA HİZMET” diyerek kurduğumuz HALKA HİZMET MERKEZİ’mizde halkımızın, istek – talep ve varsa şikâyetlerini 7-24 değerlendiriyoruz.  HALKA HİZMET MERKEZİ’miz vasıtasıyla, personelimiz hafta içi her gün mesai saatleri içerisinde, sizleri evlerinizde ziyaret ederek, istek – talep ve varsa şikâyetleri yerinde alıp, Belediyemizin ilgili birimlerine çözüme kavuşturulmak üzere ulaştırıyor. HALKA HİZMET MERKEZİ’mize sabit telefon hattıyla 0326 441 21 00 numaralı telefondan, ilgili görevlilerimize iletiyor.

19 Mahalle’de 16 bin hane’ye ulaşmayı hedefleyen HALKA HİZMET MERKEZİ’miz halkımızı dinleyecek ve çözümün adı olacaktır.

Kadınlarımızı Kansere Karşı Bilinçlendiriyoruz

Belen Belediyemiz ve Ketem (Kanser Erken Teşhis, Tarama Ve Eğitim Merkezi)’nin işbirliği ile kırsal kesimdeki kadınlarımıza sağlık eğitim ve taramaları yapıyoruz. Eğitim çalışmasının ilkini Belediyemiz konferans salonunda gerçekleştirdik. KETEM ile işbirliğimiz ramazan ayından sonra devam edecek ve doktorlarımız kırsal kesimledi kadınlarımızı bilgilendirmeye devam edecektir.

Hatay’da Bir İlk Çocuk Meclisini Kurduk

Belen ilçemizde yaşayan çocuklarımızın,  problemlerini, taleplerini ifade etmeleri, yaşadıkları kentle ilgili Belediye Meclisimizin alacağı kararlarda söz sahibi olmaları, çözüm önerileri geliştirmeleri amacıyla, kendi oylarıyla seçme ve seçilme deneyimini yaşamalarına olanak tanıyoruz. Çocuk Meclisi ile demokrasi kültürünü özümseyen ve geleceğe güvenle bakan nesiler yetiştirmeyi amaçlıyoruz.

Belen’i fotoğraflarla kalıcı kılıyoruz

ile Belen’in tarihi, kültürel değerleri, zenginlikleri belgelendiriyoruz.  İskenderun Fotoğraf ve Sinema Sanatı Derneği üyeleri uzun soluklu bir fotoğraf çekimi yaparak ilçemizin güzelliklerini belgeleyecek. Çekilen Fotoğrafları Belen’de açacağımız sergi ile halkımızla buluşturacağız. Yine bu fotoğraflardan oluşan bir katalog hazırlanması projesini de yaşama geçiriyoruz.  Bu çalışma belen’in fotoğraf arşivinin oluşmasına ve belen’in tanıtımına önemli ölçüde katkı sunacaktır.

Belen’de ilkleri gerçekleştirdik

İlk defa personelimiz içim tek tıp kıyafet uygulaması başlattık. Belediyemizde bir ilk konferans, nikâh salonumuz oluşturuldu. Çocuklarımıza, gençlerimize ve kadınlarımıza yönelik faaliyetleri bu salonda yapmaya başladık. Meclis toplantılarınız için de bu salonumuzu kullanmayı sürdürüyoruz.

Belediyemizde kurum kültürü ve personel eğitimlerimiz

Belediyemiz, personeline yönelik “Hizmet İçi Eğitim Semineri” düzenliyoruz. Hizmet İçi Eğitim Seminerleri, Çağatay Şenel, tarafından Atakaş Nikâh ve Konferans Salonunda veriliyor. Sizlere daha iyi vermek için “Kurum Kültürü”, “Empatik İletişim – Sempati-”, Kurum kültürü oluşturmak ve halkımıza daha iyi hizmet vermek için çalışmalarımız devam ediyor.

Spor Sahalarımız

Çocuklarımıza ve gençlerimize spor sahaları yapıyoruz. Ötençay mahallemizdeki basket ve halı saha çalışmalarımız tamamlandı. Kömürçukuru mahallemizdeki sahalarımız bitmek üzere, Karapelit Mevkiinde ise basket ve halı saha çalışmalarımız devam ediyor. Gençlerimize ve çocuklarımıza Belediyesi Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında seminer ve konferanslar düzenliyoruz. Onların gelecekte özgüveni tam, başarılı birer genç olarak yetişmelerine katkı sunuyoruz. Belen Anadolu Lisesi, Belen Çok Programlı Anadolu Lisesi ve Belen İmam Hatip Lisesi 11. Sınıf öğrencilerine yönelik  okulda ve özel yaşamlarında başarılı birer insan olarak yetişmelerine katkı sunmak, insanlarla iyi iletişimler kurmalarına ve hayata bakış açılarında farkındalık yaratmak amacıyla projeler üretiyoruz.

Çocuklarımızı çocuk parkıyla buluşturuyoruz

Çocuklarımızın rahat ve huzurlu bir ortamda oyun oynayabilmeleri için çocuk parkları yapıyoruz.  Derebahçe, Sarayburnu, Seyran’da çocuk parklarımız tamamlandı. Güzelyayla’da Oyun Grubu Revize Edildi. Petek Sitesindeki Oyun Parkında Çalışmalar Devam Ediyor. Mübarek ramazan ayında bu yıl ramazan şenliklerini dini inançlarımıza uygun imkânlarımız ölçüsünde gerçekleştireceğiz. Modern bir belediyecilik anlayışıyla çıktığımız yolda çalışmalarımız devam ediyor. ”