ŞENBÜKOn bir ayın sultanı Ramazan ayında her gün farklı bir mahallede iftar programı gerçekleştirecek olan Belen Belediyesi, önce Ötençay, ertesi akşam iftarda ise Şenbük Mahallelerinde iftar sofrasında Şenbük sakinleri buluştu.

İftar Sofrası’nda, Belen Belediye Başkanı Adnan Vurucu, Ötençay ve Şenbük Mahalle Muhtarları,  Belediye Meclis üyeleri, Belediye Başkan Yardımcıları, Birim Müdürleri ve Ötençay sakinleri hazır bulundu.

İftar programına Belen’in diğer mahallelerinde de devam edecek. Önce Ötençay ve Şenbük Mahallelerinde mahalle sakinleriyle iftar açan Belen Belediye Başkanı Adnan Vurucu  Belen Belediyesi olarak halkla buluşmalarını Ramazan ayı boyunca sürdüreceklerini belirtti.

Ramazan ayı bereket ve paylaşma ayıdır”

Ramazan ayının birlik ve beraberlik açısından önemine dikkat çeken Başkan Vurucu, “Belenli hemşehrilerimizle mahallelerinde aynı iftar sofrasında aynı duaya amin demekten mutluluk duyduk. Genci yaşlısı aynı sofrada oturmak aynı dualara “Âmin” demek maneviyatımızı daha da güçlendirdi. Bu mübarek ayda aynı sofrada oturmak büyük bir manevi zenginliktir. Ramazan paylaşma ayıdır, biz de bu mutluluğu halkımızla paylaşmaktan dolayı mutluyuz. Belen ilçemizde her akşam farklı bir mahallede iftar yapacağız. Ailecek oturduğumuz bu sofrada bizi yalnız bırakmayan hemşehrilerimize teşekkür ediyoruz. Onlarla birlikte iftar sofrasının zenginliğini paylaşma duygusunu bu akşam burada hep birlikte yaşıyoruz.” dedi.

Ülkemizin içinde bulunduğu terör olaylarından dolayı üzüntülerini dile getiren Başkan Vurucu, başta Vatanımız uğruna Şehit olan kahraman, askerlerimize ve polislerimize, Allahdan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum. Şer odakları hiçbir zaman amacına ulaşamayacak, biz çok güçlü bir ülkeyiz Allah’ın izniyle, bu beladan da alnımızın akıyla çıkacağız. Dedi.