Belen Belediye Başkanı İbrahim Gül;

Yarınları birlikte yaşamak istiyoruz.

Belediye Başkanı İbrahim Gül, belediye anons sisteminden Belenli hemşerilerine seslenerek, korona virüs hakkında bilgilendirmede bulundu. Başkan Gül yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi.

“Kıymetli belenliler, saygı değer hemşerilerim;

Hepinizi saygı, sevgi ve muhabbetle selamlıyorum. Ben Belediye Başkanını İbrahim GÜL, korona virüs belası ile mücadele ettiğimiz bu günlerde sizlere burada sesleniyorum.

Kıymetli hemşerilerim;

Dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan ölümcül bir virüs, adeta insanlığa karşı savaş açmış durumda. Tüm ülkeler ve milletler diken üzerinde endişede olsa da virüs salgınına direniyor, önünü kesmeye çabalıyor. Tüm devletler korona virüse karşı etkin bir mücadele halinde. Bu çalışmalar sonunda ya etkin bir aşı bulunacak ya insanlar virüse karşı bağışıklık kazanacak yada virüs zaman içerisinde mutasyona uğrayarak bulaşma özelliğini kaybedecek. Korona virüs tehlikesine karşı tüm dünya teyakkuza geçmişken, bizlerinde üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirmemiz gerekmektedir. Hatay Valimizin önderliğinde, Kaymakamlığımız, Büyükşehir Belediyesi ve Belediyemiz organize bir şekilde çalışmaktayız.

Kıymetli Hemşerilerim;

Korona virüs belasına karşı verilen top yekun mücadelede sizlerden istenen tüm tedbirlere harfiyen uymalısınız. Korona virüs tehlikesine karşı kendinizi izole etmelisiniz. Kimse ile tokalaşmamalısınız, kimse ile sarılmamalısınız,  sosyal mesafeyi korumalı ve bir buçuk metreden fazla kimseye yaklaşmamalısınız. 20 yaş altı ve 65 yaş ve üzeri  yaşta iseniz kesinlikte sokağa çıkmamalısınız. Sağlık Bakanlığımızın virüsten korunmanın yollarını gösteren 14 maddeyi eksiksiz yerine getirmelisiniz.

Kıymetli belenliler, değerli hemşerilerim;

Telaşa kapılmadan karamsarlığa düşmeden gereken tedbirleri alacağız. Korona virüs karanlığını bertaraf edeceğiz. Türk milleti bu badireyi atlatacak, sıkıntılı dönem sona erecek, kısa zaman sonra hayat normalleşecek, yine birlikte ve bir arada yaşamanın mutluluğuna varacağız.

Bizler siz evinizde kalın diye gece gündüz görev başındayız. Her an yanınızda olduğumuzu unutmayın, her ihtiyacınızda emrinizde olduğumuzu aklınızdan çıkarmayın.

Sizleri çok seviyoruz yarınları birlikte yaşamak istiyoruz. Şimdilik hoşçakalın Allah’a emanet olun.” İfadelerini kullandı.