Belen Belediye Başkanı İbrahim Gül;

Kadrolu İşçinin Yüzünü Güldürdü.

Belen Belediyesi, Belediye İş Sendikasıyla toplu sözleşmeye imza attı.

Belen Belediyesi bünyesinde çalışan kadrolu işçilerin 2020 yılında alacağı zam ve sosyal hak iyileştirme görüşmelerinde, Belediye Başkanı İbrahim Gül ile Belediye İş Sendikası Hatay Şube Başkanı Abdi Ataç arasında yapılan görüşmeler tamamlanarak, mutlu sona ulaşıldı.

Göreve geldiği günden bu güne çalışan personellerle pozitif bir anlayışla çalışmaları sürdürdüğünü dile getiren Belen Belediye İbrahim Gül, toplu iş sözleşmesiyle ilgili yaptığı açıklamada; “Belen Belediyesinde göreve geldiğim günden itibaren maddi olarak sıkıntılar içerisinde olmamıza rağmen, güzel hizmetleri yapmanın mutluluğu içerisindeyim.

Kadrolu işçi personellerimizin 2020 yılının mali ve sosyal haklar üzerine yaptığımız görüşmelerde de Belediyemizin verebileceği üst limitleri zorlayarak tüm haklarda %14 zam oranında anlaşmaya vardık. Gönül isterdi ki fedakarca çalışan personellerimize daha yüksek oranlarda iyileştirme yapmak, Rabbim alın teriyle kazandığımızı sağlıcakla yemeyi nasip etsin. Yaptığımız sözleşme personellerimize hayırlı uğurlu olsun.” İfadelerini kullandı.

Belediye-İş Sendikası Hatay Şube Başkanı Abdi Ataç ise “İşçinin ve emekçinin her daim yanında olan bizler, bu yılda yaptığımız sözleşmeyle üyelerimizin yüzünü güldürdük, Belediye Başkanımıza bizlere gösterdiği ilgi ve alakanın yanı sıra mütevaziliğinden dolayı teşekkürlerimi sunuyorum. Üyelerimizin daha iyi şartlarda çalışması ve evine mutlu ulaşması bizlerin tek önceliğidir” Şeklinde konuştu.