Belen Belediye Başkanı İbrahim Gül;
Emeği Geçenlere Teşekkür Ederim…
Belenli vatandaşların yıllardır yapılmasını beklediği Devlet Hastanesini yapılması adına göreve geldiği günden bu yana yoğun bir şekilde, Cumhur İttifakı Milletvekilleri Abdulkadir Özel ve Lütfi Kaşıkçı’yla birlikte Ankara’da yaptığı görüşmeler neticesinde, Sağlık Bakanı Sayın Fahrettin Koca’dan müjdeli haberi almasının ardından, 15 Yataklı Entegre Belen Devlet Hastanesinin ihale tarihi açıklanmasıyla, Belen halkı büyük bir mutluluk yaşadı.
15 Yataklı Entegre Belen Devlet Hastanesi 3 bin 143 metrekare alana yapılacak ve 450 günde tamamlanması planlanıyor. Bodrum, zemin ve 1. kat olmak üzere 3 katlı olarak ihaleye çıkacak olan hastanenin ihale tarihi ise 18.06.2020.
Konuyla ilgili sosyal medyadan teşekkür mesajı yayınlayan Belediye Başkanı İbrahim Gül, yaptığı açıklamada.
“Yıllardır ilçemizin kanayan yarası olan Devlet Hastanesine kavuşmasının mutluluğuyla, ilçemize gelerek bizleri onurlandıran Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, Bilge Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’ye, Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca’ya, Cumhur İttifakı Hatay Milletvekillerimiz Abdulkadir Özel ve Lütfi Kaşıkçı başta olmak üzere tüm milletvekillerimize teşekkürlerimi sunar, Belen Devlet Hastanemizin Belenli hemşerilerime şifa dağıtmasını yüce Rabbimden niyaz ederim.” İfadelerini kullandı.