Belen Belediye Başkanı İbrahim GÜL;
Çocuklar Bizim Geleceğimiz…
Belediye Başkanı İbrahim Gül’ün Bakras Mahallesinde yaptığı incelemede, mahallede oynayan çocuklar tarafından parkın yenilenme talebi üzerine, parkta yaptığı incelemenin ardından yapılma sözü veren Belediye Başkanı İbrahim Gül, çocuk parkını ve vatandaşlarımızın kullanacağı kondisyon aletlerini yeniledi.
Konuyla ilgili yaptığı açıklamada Başkan Gül, şu ifadeleri kullandı.
“Çocuk oyun alanları ve kondisyon aletlerinin çocukların fiziksel, bilişsel ve psikolojik gelişimi için vatandaşlarımızın da sağlıklı yaşam sürmelerinde kaçınılmaz unsurlarımızdan.
Çocuklarımızın karakteristik gelişimi açısından da parklar, çocuklarımız bulunduğu mahalleye, arkadaşlarına ve en önemlisi dört duvar arasında bilgisayar ve telefon ortamından kurtularak, toprağın, güneşin, en önemlisi birlikte oynama becerisini, rekabeti, öğrenmeleri.
Oyun oynayan çocuk, dengede durmayı öğrenerek, el ve kol kaslarını geliştirir.
Parkımıza konumlandırdığımız kondisyon aletleriyle de vatandaşlarımız sadece fiziksel değil, ruhsal olarak da sağlığına kavuşacak, çağımızın kronik hastalıklarından kurtulması ve sağlıklı bir yaşam sürmeleri açısından önemli bir yer tutmaktadır.
Sonuç olarak günümüz kentlerinde özellikle kent merkezlerinde çocuk oyun alanları ve kondisyon aletlerinin önemi, giderek daha da önem kazanmaktadır. Bu bağlamda ihtiyaç duyulan her yerde Belen Belediyesi olarak bizler orada olacağız.” İfadelerini kullandı.