Belen 15 Temmuz’da Tek Yürek Oldu.
Türk halkı tarafından tarihe altın harflerle yazılmış bir kahramanlık destanı olan 15 Temmuz’un 3. yıl anma proğramı kapsamında, Belen Belediyesi, Belen Kaymakamlığı ve İlçe Müdürlüklerinin katkı sunduğu, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü anma proğramı, Belen 41. Fırka Şehitler Abidesinde 15 Temmuz ve tüm şehitlerin ruhuna ithafen okunan dua ile başladı.
Akabinde Belen Tosyalı Camiinde Kuran-ı Kerim tilaveti okunup hatim duası yapılması ile devam eden program akşam 20.45’de Belen Atatürk Parkında devam etti.
Atatürk Parkındaki programa; Belen Kaymakamı Hayrettin Baskın, Belen Belediye Başkanı İbrahim Gül, Belen İlçe Emniyet Amiri Mehmet Karcı, Belen İlçe Jandarma Vekili Muharrem Ceylan, AK Parti İlçe Başkanı Enis Göçmen, Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Seyfullah Gürbüz, T. Muharip Gaziler Derneği Belen Temsilcisi Ömer İncesu, STK Temsilcileri, Kurum Müdür ve Amirleri ve çok sayıda Belenli vatandaşın katılımıyla gerçekleşti.
15 Temmuz darbe girişiminde hayatını kaybeden şehitler anısına saygı duruşu ve istiklal marşıyla başlayan proğram, günün anlam ve önemine ilişkin konuşmaların ardından Kuran’ı Kerim Tilaveti ve Dua Edilmesi, 15 Temmuz Sinevizyon Gösterileri, Şiirler, İlahiler, Mehteran Takımı gösterisi, Semazen Gösterisi, Kafkas Ekibi Gösterisi ve 00.13’de camilerde okunan sela ile sona erdi.
15 Temmuz’da darbeye karşı koyan vatandaşların 3. yıldönümünde de aynı kararlılıkla meydanları doldurması, milli iradenin tüm yurtta olduğu gibi Belen’de hiçbir zaman alt edilemeyeceğini gösterdi. 251 şehidin ve 1294 gazinin anısına okunan şiir ve ilahilerle hüzünlü anların yaşanmasına neden olan programda, 15 Temmuz’un unutulmaması ve gelecek nesillere aktarılması gerektiğini vurgulandı.