BELEN 1. GELENEKSEL FUTBOL TURNUVASI BAŞLADI.
Belen Belediyesi, Belen Kaymakamlığı, Belen İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Gençlik ve Spor Bakanlığının öncülüğünde düzenlenen Belen Futbol Turnuvası Başladı.
18 futbol takımının katıldığı turnuvanın açılış maçı Belen Belediyesi ve Belen Kaymakamlığı arasında oynanan ilk maçla başladı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından açılış konuşması yapan Belen Belediye Başkanı İbrahim Gül, “Geleneksel olarak düzenleyeceğimiz 1. Halı Saha Futbol Turnuvası ile spora verdiğimiz önemin ilk adımı, bundan sonrada böylesine güzel organizasyonlarla gençlerimizi çeşitli spor dallarında eğiterek, sağlıklı nesiller yetiştirme gayreti içerisinde olacağız.
İnşallah centilmenlik içerisinde, dostluk ve mücadelenin kazandığı bir turnuva olur. Emeği geçen kurum ve şahıslara bir kez daha teşekkürlerimi sunuyorum dedi. Ardından Ya Allah Bismillah diyerek, turnuvanın başlangıç vuruşunu yaptı.
Çok sayıda taraftarın katılımıyla başlayan turnuvaya, İlçe Kurum Müdürleri, Muhtarlar, STK Başkanları, MHP İlçe Başkanı Seyfullah Gürbüz, Belediye Meclis Üyeleri de açılış programında hazır bulundu.
Belen Belediye ve Belen Kaymakamlığı arasında oynanan açılış maçında rahat bir galibiyet alan Belen Belediyesi, oyunuyla rakiplerine göz dağı verdi. İkinci yarı oyuna giren Belen Belediye Başkanı İbrahim Gül ise taraftarı coştururken, oyunuyla büyük alkış aldı.