Ahmet Şafak ve Aşık Sefai, Belen’i Büyüledi…
1. Belen Yayla Şenliği kapsamında 30 Ağustos Zafer Bayramında Belenli vatandaşlarına unutulmaz bir eğlence yaşatan Belen Belediyesi, Ünlü Şarkıcı Ahmet Şafak ve Aşık Sefai konseriyle Belen’de unutulmaz anlar yaşattı.
Açılış konuşması yapan Belen Kaymakamı Hayrettin Baskın, “30 Ağustos Zafer Bayramımızın yıldönümünde böylesine anlamlı bir organizasyona imza atan Belediye Başkanı İbrahim Gül ve belediye personellerine teşekkürlerimi sunuyorum. Devletimiz ile milletimizin birlik ve beraberliği her daim sürecektir.” dedi.
Belen Belediye Başkanı İbrahim Gül’de yaptığı açılış konuşmasında Belen’li vatandaşlara ve gelen misafirlere teşekkürlerini sunan Başkan Gül, “Kıymetli hemşerilerim bugün iki ayrı coşkuyu aynı anda yaşıyoruz. Hem Yayla Şenliklerimizle birçok platformda sizlerle kucaklaşıyor, bir taraftan da Kurtuluş Savaşımızı 30 Ağustos Zafer Bayramıyla taşlandıran ecdadımızı saygı, minnet ve rahmetle anıyoruz. İşte bu iki coşkuyu 30 Ağustos gecesi Belen’de buluşturmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Hepiniz hoş geldiniz şerefler verdiniz.
Kıymetli dostlarım, değerli hemşerilerim, yerel idareciler olarak ülkemizin ve şehrimizin yaşam kalitesini arttırmak, fiziki projeleri hayata geçirmek, milli refleksi diri ve dik tutmak zorundayız. İşte bunun için her yıl Yayla Şenliklerimizi 30 Ağustos’ta gerçekleştirecek, milli bayramımızla birlikte bu coşkuyu yaşayacak ve ecdadımızı saygıyla anacağız.
Kıymetli dostlar, beş aydır görevdeyiz ve elimizdeki imkanlar neticesinde en iyisini yapma gayreti içerisindeyiz. Allahın izniyle seçim öncesi 41 kere maşallah diyerek açıkladığımız 41 projemizi Rabbiminde izniyle, beş yıl içinde tamamını hayata geçirecek ve Belenimize altın çağını yaşatacağız inşallah diyerek, başta bizleri bu festival sürecinde hiçbir zaman yalnız bırakmayan Belen Kaymakamımız Sayın Hayrettin Baskın’a, MHP ve AK Parti İlçe Başkanlarına, Festival Komitemize, Müdür, Amir ve gecesini gündüzüne katan tüm personellerimize teşekkürlerimi sunar, bu geceki coşku ve mutluluğunuzun tüm hayatınıza yansıması temennisiyle, hepinize teşekkürlerimi sunuyorum. İfadelerini kullandı.
Konser proğramına; Belen Kaymakamı Hayrettin Baskın, İskenderun Kaymakamı İskender Yönden, AK Parti Hatay Milletvekili Abdülkadir Özel, MHP Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı, İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Abdulkerim Güven, MHP İlçe Başkanı Turan Bozkurt, AK Parti Belen İlçe Başkanı Enis Göçmen, MHP Belen İlçe Başkanı Seyfullah Gürbüz, çok sayıda teşkilat mensubu ve belenli vatandaş katıldı.