Belen Belediye Başkanı Adnan Vurucu, 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü Türkiye’de seçme ve seçilme hakkının verildiği ve bunun dünyada kutlanmasını sağlayan özel bir gün olarak kabul edilmektedir. Mustafa Kemal Atatürk, çağın ötesine geçerken kadına bir birey olarak haklarının verilmesi çok önceleri dile getirmiş ve kadınlar lehine çıkarılan yasalar ile bu haklar resmiyet kazanmıştır.

Kadınlarımızın elde ettiği hakları sonuna kadar koruyup ve her daim destekçileri olmak boynumuzun borcudur. Bizler de yerel yöneticiler olarak her daim kadınlarımız için elimizden geldiğince destek olup onların sosyal hayatta daha çok kendilerini geliştirmeleri ve kendinin farkında olan bir birey olarak tam anlamıyla ayakları üzerinde durabilen bir Türk Kadını için çabalamalıyız. Türkiye’de şu sıralar bizi en çok üzen konular arasında kadına şiddet, tehdit ve benzeri konularla karşı karşıya kalan kadınlarımızın yaşadıkları, bizleri derinden üzmektedir. Sizlerden beklediğim duyarlı vatandaşlar olarak bu tür konularla karşı karşıya geldiğimiz takdirde sessiz kalmamanızdır.

Kadın anne olarak aile ve toplum arasında bir köprü görevi görmektedir. Peygamber Efendimiz “Cennet analarının ayakları altındadır.”  hadisinin muhatabı olan tüm kadınlarımıza sadece bir gün hatırlamak değil, her gün hatırlayarak onların kıymetini bilmek ve saygı duymak, onların her bir sorunu bizlerin sorunu olarak üstlenip çözüm üretmektir. Bu duygu ve düşüncelerle, tüm emekçi annelerimizin, şehit ve gazi anneleri ile beraber tüm kadınlarımızın, 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Gününü en içten dileklerimle kutluyorum. İfadelerini kullandı.