Belen Belediye Başkanı Adnan Vurucu, vatandaş ve esnafa çağrıda bulunarak; “Zor günleri beraber atlatacağız ve Türkiye’miz kazanacak. Vatandaşlarımızdan ve esnafımızdan ricamız, topyekun plana uymayan işletmeleri bize bildirmeniz.”

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından dün İstanbul Kongre Merkezinde, Enflasyonla Topyekûn Mücadele Programını açıkladı. Bu açıklamayla birlikte ekonomimizde rahatlama bekleniyor. Yaklaşık bir aydır enflasyonun yükselmiş ve buna bağlı olarak birçok alanda hemen her üründe fiyat artışı yaşanmış ve ülkece sıkıntılı bir döneme girmişti. Açıklanan planla alakalı olarak Belen Belediye Başkanı Adnan Vurucu bir açıklamada bulundu;

Başkan VURUCU “Dış güçlerin ülkemiz ekonomisi üzerinden oynadığı hain oyunlar gördüğünüz gibi artık etkisini yitiriyor. Hazine ve Maliye Bakanımız dün bir “Enflasyonla Topyekûn Mücadele Planı” açıkladı. Bu plana göre en az %10 indirim kampanyası başladı. Kampanyaya katılan firmalarımız belirlenen logo ile birlikte asgari %10 indirim uygulayacak. Et ve Süt Kurumu, Toprak Mahsulleri Ofisi, Çaykur ve Market zincirleri de 2 ay süre ile bu indirimi uygulayacak firmalar arasında. Ayrıca bankalarda kredi faizlerinde %10 indirim yapacaklar. İşletmelerimize destek verilerek işçi çıkarmalarının önüne geçilecek, Hal yasası değişecek ve fiyat takibi ürün gözetim sistemiyle takip edilerek komisyonculuk kaldırılacak, yılsonuna kadar elektrik ve doğal gaza zam yapılmayacaktır. Enflasyonla Topyekûn mücadele programının tüm ülkemizde gözle görülür bir rahatlama sağlayacağından eminim. Vatandaşlarımızdan ve esnaflarımızdan ricam logosuz gördükleri ürünleri veya normalin üstünden fiyat artışlarını bizlere bildirerek ülkelerine destek olmalarıdır. Fırsatçılara ve stokçulara mahal vermemek adına bir olmalı ve bu zor günleri beraber atlatmalıyız. Biliyoruz ki bu tür oyunlar her daim yaşanacak ve ülkemizin üzerindeki akbabaları def etmek yine bizlere düşecektir. Bizlerde üstümüze düşeni yapacak ve her daim devletimizin yanında olacağız. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın da üstüne basa basa söylediği gibi, ekonomik savaşı kaybetmeyeceğiz ve ekonomi tetikçilerine teslim olmayacağız.” İfadelerini kullandı.