Belen Kaymakamı Abdulaziz Aydın’ın Göç İdaresi Genel Müdürlüğü Daire Başkanlığına atamasının ardından, Belen’de adına bir veda yemeği düzenlendi. Belen Belediye Başkanı Adnan Vurucu’da veda yemeğinde yaptığı konuşmada Aydın’dan övgüyle bahsederek, gitmesinden duyduğu üzüntüyü dile getirdi.

Yakın zaman önce Göç İdaresi Genel Müdürlüğü Daire Başkanlığına ataması gerçekleşen Belen Kaymakamı Abdulaziz Aydın adına Kurtoğlu Restorantta bir veda yemeği düzenlendi. İskenderun Kaymakamı Recep Soytürk, Belen Belediye Başkanı Adnan Vurucu, bölgenin önemli iş adamlarının yanı sıra birçok STK başkanı, Çeşitli Sanayi Kuruluş Temsilcileri, Muhtarlar ile Şehit ve Gazi ailelerinin katılımıyla gerçekleşen yemekte, hem keyifli hem de hüzünlü anlar yaşandı. Bu anlamlı akşamda konuşan Başkan Vurucu;

“Bu akşam sadece bir kaymakamı değil bir dostumu, arkadaşımı uğurlamanın üzüntüsünü yaşıyorum. Belen için her zaman büyük bir özveriyle çalışan, omuz omuza her sıkıntıda yanımızda olan gönlü geniş bir insanın bizlerden ayrılışı bizi derinden üzerken, aynı zamanda onun mesleğinde yaşadığı başarılarda bizleri bir o kadar gururlandırmıştır. İşler karmaşık bir hal alıp çıkmaza girebiliyor bazen, bu gibi durumlarda kapısını çalmaktan çekinmediğim, hiçbir zaman desteğini esirgemeyen kıymetli dostum ile Belen için çalışmak benim için büyük bir onurdu. Kaymakamımız Seyir Terası, Abide Anıtının restoresi, Emniyet binası, Halk eğitim merkezinin yapımı gibi ilçemiz için önemli adımlar atmış, gerektiğinde şahsımla beraber Valiliğe kadar gitmiş ve ilçemizin kalkınması anlamında önemli görevini layıkıyla yerine getirmiştir. Görevi değişse de biz onun artık buralı olduğunu biliyoruz. Memleketimizde evlenmesi sayesinde de bizleri unutmayacağına eminiz. Kendisine yeni görev yerinde de başarılarının devamını diliyorum, yolun açık olsun.” İfadelerini kullandı.