Belen adına yapmış olduğu çalışmalarla adından sıkça söz ettiren Belen Belediye Başkanı Adnan Vurucu‘nun girişimiyle ilçeye yeni eğitim alanları kazandırmaya devam ediyor.

Bakras, Halilbey ve Sarımazı mahallelerinde yapımı devam eden okulların 2019 – 2020 eğitim öğretim yılında eğitim vermeye başlayacağını belirten bunun yanı sıra yapımı tamamlanmak üzere olan Belen Halk Eğitim Merkezini ilçemize kazandırmanın mutluluğu içerisinde olduğunu ifade eden Başkan Adnan Vurucu ülkemizin değerli varlıkları gençlerimiz için çalışmaya devam edeceğim. İfadelerini kullandı.

Başkan Vurucu konuşmasının devamında, “Geçmiş dönem Milli Eğitim Bakanımız Sayın İsmet Yılmaz’ın Hatay ziyaretinde Belen’e uğramış ve şahsımı başkanlık makamında ziyaret etmişti. Bu ziyaret sırasında Belen’in eğitim ihtiyaçları adına birçok konuda görüşüp çeşitli istişarelerde bulunmuştuk. Aldığımız sözlerde yavaş yavaş etkisini göstermeye başladı. İlçemizi ziyaret eden bakanlarımızdan ilçemiz adına hizmetler istemekten çekinmeden aldığımız sözlerin de peşini bırakmadan, çalışmaya devam edeceğiz. Bu konu da sık sık Ankara ziyaretleri gerçekleştiriyorum. Şuan da yapımı devam 3 okulumuz ve tamamlanmış olan Halk Eğitim Merkezimizin binası var. Sarımazı ve Bakras Mahallesindeki okullarımız ortaokul olarak, Halilbey Mahallemizdeki okulumuz ise Belen İmam Hatip Anadolu Lisesi olarak öğrencilerimizin hizmetine sunacağız. Geleceğin asıl sahipleri olan gençlerimiz için çalışmalarımız her zaman devam edecektir. Bizlere her konuda destek olan hükümetimize de buradan bir kez daha teşekkürlerimi sunuyorum ” İfadelerini kullandı.