Cumhuriyetimizin İlanın 95. Yıl dönümünü kutlamanın onurunu yaşadığımızı belirten Adnan Vurucu mesajında şu ifadelere yer verdi;
Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde başlatılan kurtuluş mücadelesinin haklı gururunu yaşadığımız bu anlamlı gün milli doğuşumuzun yıl dönümündür. Bağımsızlığını kazanma uğrunda yıllarca mücadele veren ve tüm imkânsızlıklara rağmen bu haklı mücadeleden dünyaya örnek olan destansı bir zaferle ayrılan bir milletin, egemenliğine olan en derin tutkusunun ifade edildiği 29 Ekim 1923’te ilan edilen Cumhuriyet hepimize kutlu olsun.
Ülkemizin geçmişte ve gelecekte bağımsızlığından asla ödün vermeyeceğini, her Türk evladının bu bağımsızlığa sahip çıkması gerektiğini belirten Adnan Vurucu mesajının devamında; kıymetli vatanımız Türkiye için bıkmadan usanmadan çalışmaya devem ederek sürekli üretmemiz gerektiğine dikkat çekti. Demokrasimizden ödün vermeden eşitlik ve özgürlük ışığında Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ ün bizlere işaret ettiği “muasır medeniyetler seviyesine” ulaşmamız için elimizden gelenin en iyisini yapmalı ve bizden sonra gelecek olan nesillerimizi bu şekilde yönlendirmeliyiz.
Anadolu’muz birçok dinden ve ırktan insana ev sahipliği yapmaktadır. Aramızdaki tüm farklara rağmen her zaman bir ve kardeş yaşamayı bilmeliyiz. Dilimiz, dinimiz ve ırkımızdaki farklılıklara rağmen atalarımıza yakışır şekilde yaşamalıyız. Geçmiş zaman da ülkemize hain ellerini uzatanlar atalarımız sayesinde def edilmiştir. Yakın geçmişte de yine o hainler 15 Temmuz hain darbe girişimi ile yine büyük bir hayal kırıklığına uğramışlardır. Herkes bilsin ki bu ülkeyi yıkmaya kimsenin gücü yetmeyecektir.
Cumhuriyetimizin 95. Yılında 2023 hedeflerimize kararlı adımlarla ilerlerken, yolumuza çıkan hiçbir gücün bu kutlu davadan bizleri alıkoyamayacağını yineliyor, yıllar önce vatanımız uğruna canını, kanını ortaya koyan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını saygıyla anıyor ve Aziz milletimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutluyorum. İfadelerini kullandı.