Bu yıl İstanbul Maltepe’de düzenlenen 8. Hatay Günleri her yıl olduğu gibi yine şenlik havasında geçerek sona erdi.

Hatay’ın lezzetlerinin, kültürünün ve tarihinin tanıtıldığı, İstanbullularla Hataylıların buluşup adeta bayram havasını yaşadığı tanıtım günlerinin gözde standı Belen Belediyesi farkını yine ortaya koydu.

İkramları, Belen’e özel lezzetleri ve misafirlere karşı güler yüzleriyle büyük beğeni alan Belen Belediyesi misafirlerini Belen’de hissettirdi. Görsel stant çalışmaları, yerinden en taze Belben, Cevizli Sucuk, Hurma, Kesme, Kömbe gibi ikramları ve ziyaretçilere Belen hakkında verdikleri bilgilerle İstanbulluları ve memleket hasreti çekenleri adeta Belen’e götürdü.

Hatay günlerinin son gününde açıklamada bulunun Belediye Başkanı Adnan Vurucu;

“Bir Hatay Günlerini daha geride bırakıyoruz. Alnımızın akıyla bu senede Belen’imizin tanıtımı için büyük bir özveriyle çalıştık, hazırlığımızı yaptık. Her ne kadar hava şartları ilk günlerde olumsuz olsa da güzel bir hafta geçirdik. Bizleri yalnız bırakmayan başta İstanbul’da yaşayan hemşerilerimize, İstanbullu vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Her anlamda Belen’i en iyi şekilde tanıttığımızı ve anlattığımızı düşünüyorum. Bu anlamda çıkardığımız işten de gurur duyuyoruz. Tarihimizi, kültürümüzü ve eşsiz lezzetlerimizi böylesine güzel zamanlarda tanıtmak bizim için çok kıymetli. İstanbul’dan Belen’e gelmek isteyen misafirlerimiz içinde bir bilgi şöleni oldu. Ekibime ve İstanbul’a gelip satış yapan Belenli esnaf kardeşlerime de ayrıca teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.