Belen Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ve İlçe Tarım Müdürlüğü ekipleri, halkın sağlığını tehdit eden iş yerlerini hedef alan denetimde göz açtırmadılar.
Yapılan denetimler de fırın ve marketlerde ki ekmek gramajına da el atan Zabıta ekipleri, hassas terazi kullanarak ekmek gramajlarını standartlara uygun olup olmadığını kontrol ederken aynı zamanda temizliğe önem vermeyerek birçok insanın sağlıyla oynayan işletmecilere gereken cezai işlemi uyguladılar. Belen Belediyesi Zabıta Müdürü Mehmet Ekiz yaptığı açıklamada şu ifadelere de yer verdi;
“Bugüne kadar yapmış olduğumuz denetimlerde her zaman önceliğimiz halkın sağlığı oldu. Yapılan bu denetimler de Zabıta ekiplerimiz vatandaşlarımızın gönül rahatlığıyla alışveriş yapması adına fırın ve marketlerde ekmek gramaj kontrolünü yaparak aynı zamanda insan sağlığını tehdit edecek şekilde dikkatsiz davranan iş yeri sahiplerini sağlığa uygunluk konusunda eksikliklerini gidermeleri için uyarılarda bulunuyoruz.”dedi.
Yapılan denetimleri değerlendiren Belen Belediye Başkanı Adnan Vurucu;
“Sağlık konusunda ne kadar hassas davrandığımız artık tüm esnaflarımızca biliniyor, bu anlamda vatandaşlarımızın güvenini kazanmış olduğumuza inanıyorum. Zabıta ekiplerimizin düzenli kontrolleri sayesinde hem işletmelerimiz hem de vatandaşlarımız daha güvenilir bir piyasada alışveriş gerçekleştiriyorlar. Bizler Belediye olarak üstümüze düşeni yapıyor bu konuda gereken ciddiyeti gösteriyoruz.” Şeklinde konuştu.