Belen Belediye Başkanı Adnan Vurucu;

Mevlid-i Nebi; Birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularımızı pekiştirsin.

Belen Belediye Başkanı Adnan Vurucu 19 kasım pazartesi’yi salı’ya bağlayan gecenin âlemlere rahmet olarak gönderilen Hz. Muhammed Mustafa’nın dünyaya gelişinin yıldönümü olan Mevlit Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Hz. Peygamber ile dünyayı aydınlatan vahiy ışığıyla aydınlanmış olan insanlığın güçlü bir maneviyata sahip olmasını ve bu maneviyatla iç huzura kavuşmasını dileyen Başkan Vurucu mesajında şu ifadelere yer verdi;

Rabbimiz dünya ve ahret saadeti yaşamamız için bize doğru yolu gösterecek, insanlığa hakikati anlatacak, Hakkı öğretecek ve güzel ahlakı aşılayacak İslam dininin son peygamberi Hz. Muhammet’in dünyaya teşrif ettiği gecedir.

Allah Resulünün gelişiyle cehaletin, zalim insanların hâkim olduğu, merhametin, erdemin kaybolduğu, güçlünün zayıfı ezdiği bir toplum olan dünya; ilim, adalet ve merhamet ışığında aydınlığına kavuşmuş, cahiliye anlayışında yolunu kaybeden insanlara, kardeşliğin ve bütün iyi davranışların en güzel örneklerini göstermiştir.

Ömrü boyunca ümmetine örnek olan, yüzyıllarca tüm devirlerde Allah ve İslam yolunda sünnet-i seniyyeyi ve vahyin evrensel mesajlarını insanlığa öğretirken ilim, hikmet ve güzel öğüt merkezli ilkeleri bugüne taşımak, biz müminlerin Allah’a, Resulüne ve insanlığa karşı en büyük vazifesidir.

Aziz milletimizin ve âlem-i İslam’ın mevlid gecesini tebrik eder, Mevlid-i Nebi’nin birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularımızı pekiştirmeye vesile olmasını Yüce Rabbimizden niyaz ederim. İfadelerini dile getirdi.