31 Ekim – 4 Kasım tarihleri arasında devam edecek Ankara Atatürk Kültür Merkezinde düzenlenen Hatay Günlerinin açılışının gerçekleşmesinin ardından ziyaretçilerinin akınına uğradı. Belen Belediye Başkanı Adnan Vurucu’nun da katılım gösterdiği açılış töreninde kurdeleler coşkuyla kesildi.

Hatay Valiliği ve Hatay Birlik Vakfı tarafından bu yıl 7. si gerçekleştirilen, 31 Ekim- 4 Kasım tarihleri arasında devam edecek olan Hatay Günlerinin açılışına, Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Hatay Vali Vekili Erol Özcan, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Adalet ve Kalkınma Partisi, Milliyetçi Hareket Partisi Hatay Milletvekili, Adana Milletvekili Ahmet Zembilci, Cumhuriyet Halk Partisi Hatay Milletvekilleri, Hatay Birlik Vakfı Başkanı İhsan Aydeğer, Hatay İlçe Belediye Başkanları, Basın Mensupları ve birçok vatandaş katılım gösterdi.

Hatay’ın özel kültürünün, yöresel lezzetlerinin, tarihinin, doğasının ve el sanatlarının tanıtılacağı Hatay Günleri büyük bir coşkuyla başladı. Ankaralıların büyük ilgi gösterdiği tanıtım günlerinde konuşan Belen Belediye Başkanı Adnan Vurucu bu güzel etkinliğin Hatay’ın değerine değer katacağını belirttiği konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “Geçtiğimiz ay İstanbul’da ilkini gerçekleştirdiğimiz Hatay Günlerinde bu kez Ankaralı vatandaşlarımıza ve Hatay’a hasret kalan hemşerilerimize bir nebze de olsa Hatay’ı yaşatmak adına elimizden geleni yapıyoruz. Bizde Belen Belediyesi olarak ilçemizin öne çıkması, kültürünün ve Belen’e has lezzetlerin tanıtımı için, iyi bir çalışma yaptığımıza inanıyorum. Gerek stant çalışmalarımız gerek misafirlerimiz için hazırladığımız ikramlarımız ve ilçemizin hizmet kartelâsı adına Belen nasıl bir yer? Sorusuna en net cevabı verebileceğimiz çalışmalar yaptık. Dört gün boyunca burada da Ankaralılarla buluşmak bizim içinde heyecan verici olacak. Ankara’da yaşayan Hataylı vatandaşlarımızı, Hatay’ı ve namı ülke sınırlarını aşmış mutfağını merak eden herkesi önce Atatürk Kültür Merkezine sonra Belen Belediyesi standına davet ediyorum.” Şeklinde konuştu.