Belen Belediye Başkanı Adnan VURUCU;
İstiklal Mücadelemizi Ölümsüzleştiren Mehmet Akif’i minnetle anıyorum.

Belen Belediye Başkanı Adnan Vurucu, 12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü nedeniyle yayımladığı mesajda, “İstiklal Marşımızın kabulünün 97. yıl dönümünü kutlarken, ebediyete intikal eden milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u rahmet ve minnetle anıyorum. Dedi.

Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy tarafından kaleme alınan İstiklal Marşımız, Türk askerinin cesareti, Türk Milletinin bağımsızlığa, hakka ve dine olan bağlılığından bahsetmiş, İstiklal Harbi’ni yürüten Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin iradesi ve kararlılığının ışığında, bağımsızlığına ve vatanına yönelen tüm tehditlere her zaman göğüs geren milletimizin destanıdır.
Her karış toprağı şehit kanıyla sulanmış aziz vatanımızın dirilişini anlatan, her kelimesinde, her dizesinde, her kıtasında bağımsızlığın, kararlılığın ve küllerinden bir destan yaratan aziz milletimizin bağımsızlık dizeleri olan İstiklal Marşımız, 7 düvele karşı verilen bağımsızlık mücadelesini, Türk milletinin hiçbir baskı ve dayatmaya boyun eğmeyeceğini tüm dünyaya anlatan ve millet olarak tüm olumsuzluklara rağmen bağımsızlık uğruna tüm varlıklarını feda edebilecek, gerektiğinde milletimizin birlik ve beraberlik içerisinde tek vücut olduğunun dizelere dökülmüş halidir.İşte bu duygu ve düşüncelerle, Mehmet Akif Ersoy başta olmak üzere, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve istiklal mücadelemizin tüm kahramanlarını rahmet ve minnetle anıyorum. Ruhları şad mekânları cennet olsun.” Dedi.