Belen Belediye Başkanı Adnan Vurucu;

Rabbim ordumuzu haklı davasında muzaffer kılsın.

Ülke topraklarımızı tehdit eden unsurlara karşı, Türk Silahlı Kuvvetlerimiz tarafından Türkiye’nin sınırlarında ve bu bölgede güvenlik ve istikrarın sağlanması amacıyla Afrin’e düzenlediği “Zeytin Dalı Harekâtı” ülkemizin güney sınırı boyunca ülke bütünlüğümüze kastetmeye çalışan ve emperyalist devletlerce açıkça desteklenen terör örgütüne yaptığımız, haklı bir harekâttır.

PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ’a mensup teröristleri etkisiz hale getirmek ve dost ve kardeş bölge halkını bunların baskı ve zulmünden kurtarmak ve ülkemize yapılan hain planları son buldurmaktır.

Güney sınırlarımızın hemen yanında oluşturulmak istenen terör koridorunun bertarafını sağlama amacıyla yapılan harekât, sadece buradaki terör unsurlarına değil aynı zamanda emperyalist devletlere de atılmış güzel bir tokattır.

Amanos Dağlarının Afrin’e yakınlığı nedeniyle bu koridoru kullanan terör gurupları, ülkemizde askerimize, polisimize ve sivil vatandaşlarımıza kanlı eylemler düzenlemiştir.

Ülkemizin uluslararası hukuktan kaynaklanan meşru müdafaa hakkını kullanarak, Suriye’nin toprak bütünlüğüne ve ülkemize yapılan tehditleri bertaraf etmek için yaptığı haklı harekât, Afrin’de tek bir terörist kalmayıncaya kadar Rabbimin izniyle devam edecektir.

Reyhanlı ilçemize Suriye tarafından yapılan roket atarlı saldırıda yaşamını yitiren Suriyeli vatandaşımıza yüce Rabbimden rahmet, yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar dilerim.

Rabbim ordumuzu haklı davasında muzaffer kılsın.