Belen Cumhuriyet Mahallesi Ali Güllü sokakta, elektrik kontağından meydana gelen yangın faciası ucuz atlatılırken, HATSU tarafından yapılan altyapı çalışmalarının bir türlü bitmemesi ve gelen İtfaiye araçlarının yoldaki çamura batmasından dolayı yangına geç müdahale etmeleri, mahalle sakinlerince eleştiri konusu oldu.

Belediye Başkanı Adnan Vurucu’da olay yerine gelerek aileye geçmiş olsun derken, yollarda yapılan su bağlantı borularının, çamurlu toprakla kapatılmasına da isyan etti. Başkan Vurucu, “ Buradan yetkililere sesleniyorum bizler Belen Belediyesi olarak bozduğunuz yolları düzeltmekle uğraşmak zorunda mıyız? Gelin vatandaşlarımızın içinde bulunduğu durumu bir görün. Çıkan yangında Allah korusun can kayıpları yaşansaydı, bu vebalin altından HATSU kalkabilir miydi?

Bir an önce bu sorumsuzluğa bir son vermenizi istiyorum, çamurlu yollar Belen’in kaderi değil diyerek, telefonla görüştüğü HATSU yetkilisine şikâyetini iletti.

Ardından Belen Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğüne talimat veren Başkan Vurucu, çok acil bir şekilde yollardaki çamuru alarak, kumlama çalışması yapılması yönünde talimat verdi.

Mahalle sakinleri de HATSU tarafından yapılan çalışmalara yönelik şikâyetlerini dile getirerek, şu mahallenin halini gelin bir görün, sokağa çıkamaz olduk. Araçlarımız bile yollarda gidemez oldu, hangi devirde yaşıyoruz diyerek, HATSU tarafından yapılan altyapı çalışmalarında ki haklı isyanlarını, dile getirdiler.