Belediye Başkanımız Adnan Vurucu, Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 79. Yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı;

Başkan Vurucu yayımladığı mesajda şu ifadelere yer verdi; “Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ve büyük devlet adamı, Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ÜN sonsuzluğa uğurlandığı 10 Kasım’da O’nu saygı, rahmet ve minnetle anıyor, yaptığı ilke ve devrimlerle, büyük Türkiye yolunda emin adımlarla ilerliyoruz.

Gücünü Türk Milletinin gücünden alan Mustafa Kemal Atatürk’ün, özgürlük ve bağımsızlık benim karakterimdir diyerek, Samsundan yaktığı bağımsızlık ateşi ve Anadolu insanından aldığı güçle yaptığı bağımsızlık mücadelesiyle, Anadolu’nun düşman unsurlarından temizlenmesi ve bu toprakları bizlere yurt yapan, dünyada parmakla gösterilen bir liderdir.

Atatürk’ü ebediyete intikalinin yıl dönümünde, saygı, rahmet ve giderek büyüyen bir özlemle anıyor, Türkiye Cumhuriyetinin muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkarma hedefini gerçekleştirmek için canla başla çalışıyoruz.

Bu gün vefatının 79. Yıl dönümünde, Cumhuriyetimizin Kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve Silah Arkadaşlarını, vatanı uğruna canlarını feda etmiş Şehitlerimizi, Gazilerimizi şükran, minnet ve saygıyla anıyoruz. Ruhları şad, mekânları cennet olsun.” Dedi.