Belen Belediye Başkanı Adnan VURUCU, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 24 Kasım 1928 yılında “Başöğretmen” sıfatını alması vesilesiyle kutlanan, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

Başkan Vurucu yayımladığı mesajda “Baş Öğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkma hedefimize milletçe ulaşma yolunda büyük emek sarf eden kıymetli öğretmenlerimizin yürüttükleri vazifenin değerini ölçmek mümkün değildir.”

“Geleceğimizin teminatı olan sevgili çocuklarımızın eğitimi ve öğretimi uğruna ülkemizin dört bir yanında fedakârca, tüm zorluklara göğüs gererek görev yapan fedakâr öğretmenlerimizin verdikleri emekleri büyük bir takdir ve şükranla karşılıyor, bu kutsal mesleği icra ettikleri için bir kez daha şükranlarımı sunuyorum.

Ülkemizin muasır medeniyetler seviyesine ulaşmamızda, 2023, 2053, 2071 hedeflerimizin hayata geçirmesinde, öğretmenlerimize düşen yüksek katkı ve yetiştirecekleri bilgili, donanımlı, nitelikli, eğitimli nesiller sayesinde çok daha kolay ulaşacağına, fedakâr öğretmenlerimizin sayesinde olan inancımız tamdır.

Bu duygu ve düşüncelerle Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Başöğretmenlik unvanının verildiği bu önemli günde, kutsal görevlerini ifa eden değerli öğretmenlerimizi sevgiyle, saygıyla selamlıyor, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü canı gönülden kutluyorum. Kutsal görev uğurda şehit düşen ve ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimizi de rahmetle ve minnetle anıyorum.”

Adnan VURUCU

Belen Belediye Başkanı