Göçmen Restoran’da öksüz,  yetim ve aile yakınları ile buluşan Belen Belediye Başkanı Adnan Vurucu, iftar yemeğinde aynı sofraya oturup aynı dualara “Amin” dedi.

“Mübarek Ramazan ayında bir arada olmaktan dolayı mutlu olduğunu dile getiren Belen Belediye Başkanı Adnan Vurucu, şöyle konuştu:
Bu mübarek aylarda sizlerle birlikte aynı sofrada oturmak aynı dualara amin demek çok anlamlı. Bu akşam iftar soframıza eşlik ettiğiniz için sizlerden Allah razı olsun.
Kendisi de bir yetim olarak dünyaya gelen ve henüz 6 yaşında iken annesini de kaybeden sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed Aleyhi Salatu vesselam, yetimlerin korunması ve haklarına sahip çıkılmasına önem vermiştir.
Sizlerin mutlu olması bizlerin sorumluluğundadır. Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed Aleyhi salâtu vesselam; Yetimlerin ihtiyacına koşan, Allah yolunda savaşa giden askerlerle, gündüzün oruç tutup, geceyi ibadet ile geçiren gibidir.” diye buyurmuştur. Ramazan ayımız kutlu olsun. Allah her sene bu günleri yaşamak nasip etsin.” İfadelerini kullandı.