19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınlayan Belen Belediye Başkanı Adnan Vurucu, “Gelecek gençlik, gençlik gelecek demektir” dedi.

Anadolu’nun İstiklal mücadelesinde dim dik ayakta durduğuna dikkat çeken Belediye Başkanı Vurucu, “Tüm Türkiye olarak, dik duruşumuzla geleceğe güvenle bakıyoruz” dedi ve açıklamasında şu görüşlere yer verdi:
19 Mayıs 1919’da Atatürk Samsun’a çıkarken, yüreğindeki imana, inanca ve Anadolu halkına güvendi. Samsun’dan başlattığı Milli Mücadele tüm yurda yayıldı.

Bağımsız Türkiye Cumhuriyetinin kurtuluş mücadelesinde önemli bir yeri olan 19 Mayıs’ı yad etmenin haklı gururunu yaşıyoruz. İlk günkü kararlılık ve mücadele ile geleceğe güvenle bakan Türkiye, geleceğimizi emanet edeceğimiz gençlerimizin ellerinde şekillenecektir.

Sevgili gençler, sizler 2023 hedeflerimizin güvencesisiniz. Sizler, 2071’de ülkemizin yarınları için umudumuz, en büyük gücümüz sizlersiniz. Sizler bu duygularla hareket ederek, bu bilinç ve sorumlulukla ülkemize ve milletimize faydalı birer birey olmaya gayret edeceksiniz.

Bu anlamlı günde; Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Silah Arkadaşlarını, Şehitlerimizi ve Gazilerimizi rahmet ve minnetle anarken, öncelikle gençlerimizin ve tüm halkımızın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayram’ını canı gönülden kutluyorum.” Dedi.