Belen Belediye Başkanı Adnan Vurucu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla makamını Şevket Çalışkan İlkokulu 4. Sınıf öğrencisi Hatice Kübra Mandal’a devretti.

Makamı Başkan Vurucu’dan devralmanın mutluluğunu yaşadığını dile getiren Belen Belediye Başkanı Hatice Kübra Mandal, “Bütün çocukların çocuk bayramını kutluyorum. Bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak ülkemi her zaman koruyacağım. Türk Bayrağını en yükseklerde dalgalandıracağım” dedi. Belediyecilik hizmetleri ile ilgili “Bir sürü işimiz var” dedi ve ekledi: “ Öncelikle sağlık hizmetlerinden başlayalım. Belenin en büyük sorunu hastanenin olmayışıdır. İlçemizi hastaneye kavuşturmak için çalışmalar başlatacağız. Ardından temizlik işlerimiz ile ilgili her mahalleye bir dönüşüm kutusu koyduracağız. Kadınların sıkılmaması için her mahallede bir sosyal etkinlik düzenleyeceğiz. Başta Bakras Mahallesi olmak üzere sokakta başıboş gezen hayvanlara barınak yapacağız. Gençlerimizi de unutmayacağız. Onlar için spor salonları yapacağız. Belen’de su ve kanalizasyon sorunlarını çözeceğiz.  Yolları da yapacağız.” İfadelerini kullandı.

Daha sonra söz alan Belen Belediye Başkanı Adnan Vurucu, Hatice Kübra Mandal’ın belediyecilik hizmetleri ile ilgili önemi konulara temas ettiğini söyleyerek “23 Nisan, Atatürk’ümüzün çocuklarımıza armağan ettiği dünyada tek bayramdır. Cumhuriyet hepimizin Cumhuriyeti, birlik ve beraberlik içinde yaşayacağız. Onu koruyup kollayıp bizden sonraki nesillere bu bayrağı bırakmak zorundayız. Atatürk bu ülkeyi gençlere emanet etti. Hepimiz bu ülkenin kalkınması için çalışacağız.” dedi.

Belediye hizmetleri ile ilgili kendisine büyük destek verdiğini belirten Başkan Vurucu, Başkan Hatice Kübra Mandal’a hastanesi olmayan ilçeye hastane kazandırma projesinin etüt çalışması başladığını ve bu yıl içinde temelinin atılacağı müjdesini verdi. Cumartesi itibarıyla (yarın) asfalt çalışması başlayacağını söyleyen Başkan Vurucu, gençlere yönelik spor sahaları ve komplekslerin varlığına işaret etti.

Ülkemiz çocuklarının kutladığı 23 Nisan’ın dünya çocuklarıyla birlikte kutlanmasının da ayrı bir önemi olduğunu vurgulayan Belen Belediye Başkanı Adnan Vurucu, “çocuklar ülkemizin geleceğidir” dedi. Bu yaz sezonunda da Belen’de yüzme kurslarını açacakları müjdesini veren Başkan Vurucu, hemen hemen her mahallede de bir çocuk parkının bulunduğuna işaret etti ve daha sonra, genç Belediye Başkanı Mandal’a çeşitli armağanlar sundu.4 . sınıf öğrencisi Hatice Kübra Mandal’a Şevket Çalışkan İlkokulu Müdür Yardımcısı Hasan Şen ve okulun öğretmenlerinden Nazan Polat da eşlik etti.