Belen Belediyesi, Çocukları; Yaz Spor Okullarında sporun çeşitli branşlarıyla buluşturuyor.  

Sosyal Sorumluluk kapsamında yapılan her çalışmanın önemli olduğuna vurgu yapan Belen Belediye Başkanı Adnan Vurucu, belediye bünyesinde oluşturulan Yaz Spor Okulları kapsamında Belenli çocukları sporun çeşitli dallarıyla ile tanıştırdı.

“Yüzme öğrenirken eğleniyorlar”

Belenli çocuklar, iki ayrı grup halinde İskenderun Kapalı Yüzme Havuzu’na gidiyorlar. Toplamda haftada dört gün belediyenin sağladığı imkanlarla, İskenderun Kapalı Yüzme Havuzu’na giden çocuklar, aynı zamanda yüzme öğrenirken eğleniyorlar.

Yaz Spor Okulları ve bu okullara giden çocuklarla ilgili değerlendirme yapan Belen Belediye Başkanı Adnan Vurucu, şunları söyledi:

“Belen Belediyesi, okul çağındaki çocuklarımız, yaz tatilini eğlenceli ve verimli bir biçimde geçirmesi için sporun çeşitli branşlarında açtığımız Yaz Spor Okullarımız amacına ulaşıyor. Çocuklarımız,  Futbol, Basketbol, Voleybol, Yüzme, Badminton ve Satranç, Teakvando ve Judo branşlarına eğitim alıyor. Belediyemizin, çocuklarımızı sporla buluşturması önemli bir projedir. Bu proje ile sağlıklı nesiller yetiştirmek için gençlerin yolunu açıyoruz. Onların gelecekte kendilerine olan güveninin oluşmasına katkı sağlıyoruz. Yüzme bilmeyen çocuklarımızın yüzmeyi öğrenmeleri, futbol oynamaları ya da teakvando, judo yapmayı öğrenmesi ile geleceğe daha güvenli bir biçimde bakmalarını da sağlayacaktır.”