Belen’li Ülkücü Şehit Yavuz Çalışkan Unutulmadı…
Belen Belediyesi tarafından Cumhuriyet mahallesinde yapımı tamamlanan “Yavuz Çalışkan Parkı”, 1. Belen Yayla Şenliği kapsamında açılışı gerçekleşti.
İskenderun’a bağlı belen kasabasında 15 Mayıs 1959 yılında dünyaya gelen ve lise eğitimini İskenderun Ticaret Lisesinde devam ettiği 24 Ocak 1977 yılında okul bahçesinde komünistlerce, çeşitli kesici ve delici aletlerle şehit edilen Ülkücü Yavuz Çalışkan, Cumhuriyet mahallesinde yapımı tamamlanan çocuk parkına ismi verilerek yaşatıldı.
1. Belen Yayla Şenliğinin ilk günü açılışı gerçekleşen çocuk parkı açılış törenine, Belen Kaymakamı Hayrettin Baskın, Ülkücü Şehit Yavuz Çalışkan’ın ailesi ve akrabaları, Belediye Başkanı İbrahim Gül, İlçe Emniyet Amiri Başkomiser Mehmet Karcı, AK Parti İlçe Başkanı Enis Göçmen, MHP İlçe Başkanı Seyfullah Gürbüz ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Belen MHP Ülkü Ocakları Başkanı Güven Şener, İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdal Ayvazoğlu, Belediye Başkan Yardımcıları, Kurum Müdür ve Amirleri, Mahalle Muhtarları, STK Temsilcileri ve çok sayıda yarışmacı ve vatandaşın katılımıyla gerçekleşti.