Belen Belediyesi, Hatay Gastro Fest İstanbul 2019’da…
İlimizin tarihi, kültürel ve en özel yöresel zenginliklerini tanıtımını amaçlayan Hatay Gastro Fest İstanbul 2019, İstanbul Maltepe etkinlik alanında ziyaretçilerine kapılarını açtı.
Belen Belediyesi olarak ilçe tanıtımı adına başarılı çalışmalara imza atan Belediye Başkanı İbrahim Gül, açılış günü nedeniyle yaptığı açıklamada; “Hatay Turizm ve Gastronomi Günleri nedeniyle İstanbul Maltepe Etkinlik alanındayız. Hatay’ımızın ve Belenimizin tarihi, kültürel ve yöresel lezzetlerimizi Türkiye’mizin kalbine getirdik. Hatay Gastro Fest İstanbul 2019’da workshop’lar, söyleşiler, el sanatları, yöresel ürünlerin yapımı, atölyelerde çeşitli el yapımı çalışmalar ve lezzetli etkinliklere ev sahipliği yapacak.
Hatay ilimiz, 600’ün üzerinde yemek çeşidiyle, dünyanın en büyük mozaik müzesiyle, St. Pierre Kilisesiyle, Habibi Neccar Camisiyle içinde enleri barındıran Hatay yaşayan bir şehir. Bizde Belen olarak yöresel lezzet ve tarihimizle Hatay Turizm ve Gastronomi Günleriyle İstanbul’dayız.
Memleketimizin merak eden tüm İstanbullu kardeşlerimizi ve Hataylı hemşerilerimizi 29 Eylül Pazar gününe kadar açık olan standımızı ziyarete bekliyor. Dün yaşanan İstanbul ve çevre illerde hissedilen deprem nedeniyle, tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, yaralanan vatandaşlarımıza acil şifalar diliyorum” İfadelerini kullandı.